Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gdzie szukać żarówek, które będą dla nas przyjazne?

2018-01-02
Gdzie szukać żarówek, które będą dla nas przyjazne?

Gdzie szukać żarówek, które będą dla nas przyjazne?

Myśląc o przyjaznej żarówce, od razu nasuwa się myśl - żarówka LED. Nie wszyscy wiedzą o jej zaletach, a trzeba przyznać, że można ich znaleźć sporo. I co najważniejsze jej funkcjonalność wypiera nawet żarówkę energooszczędną. Zatem, co kryje się za przyjaznym oświetleniem, przeczytamy w materiale poniżej.

Dlaczego LED-y niebyły popularne w minionych latach

Technologie budowane przy użyciu diod LED są znane na świecie od wielu lat. Jednak ich użyteczność znajdowała się zupełnie poza dostępnością w mieszkaniach czy domach. Zwykle diody używane były w telefonach komórkowych, czy cyfrowych zegarach lub w takich urządzeniach, jak sygnalizatory świetlne i inne sprzęty w przestrzeni publicznej. Również ze względu na relatywnie wyższe koszty LED-ów, niż zwykłych żarówek, ich popularność w gospodarstwach domowych była raczej niska.

LED-y szturmem zdobyły rynek oświetlenia.

Świat zawładnięty technologiami, które wciąż się rozwijają i zdobywają nowe przestrzenie spowodował, że w przypadku diod LED, które niegdyś znajdowały się poza zasięgiem dostępności wielu z nas, nastąpił przełom w tym zakresie. Ceny materiałów znacznie spadły, a tym samym LED-y zaczęły być powszechniej stosowane w gospodarstwach domowych, ze względu na energooszczędność, jak również ochronę środowiska naturalnego. Kiedy ten trend na dobre się przyjął, oświetlenie LED-owe zaczęło dynamicznie konkurować z dotychczasowymi rozwiązaniami i szturmem zdobywać rynki. Należy również wskazać, że popularność diod LED-owych zintensyfikowała się w architekturze np. na stadionach, w biurach, czy chociażby w halach produkcyjnych. Ich zastosowanie w tak wielu branżach i gałęziach gospodarki pokazuje, jak doskonałe rozwiązanie w zakresie oświetlenia stanowią. A szeroki wybór diod LED-owych możemy znaleźć już w wielu sklepach, w tym internetowych jak pstryki.pl, gdzie wygodnie i bez wychodzenia z domu, możemy wybrać i zaprojektować cały system oświetlenia do naszego mieszkania, czy biura, i to w całkiem przystępnych cenach.

Atuty przyjaznych żarówek

Nie jesteśmy w stanie poruszyć wszystkich pozytywnych aspektów korzystania z żarówek LED-owych, jednakże wskażemy te istotne: • idealnie zastępują tradycyjne źródło światła w domach, biurach, a także obiektach użyteczności publicznej • do ich zasilania potrzeba znacznie mniej energii elektrycznej, niż w przypadku podobnych, energooszczędnych żarówek • nie mają złego wpływu na nasze zdrowie, w tym na nasze oczy, ponieważ nie występuje drganie światła i promieniowanie UV. Nie występuje w nich rtęć ani inne niebezpieczne substancje, co daje nam swoistą gwarancję ochrony zdrowia • świadomie zaprojektowane oświetlenie w domu, pozwoli na bardzo długą żywotność żarówek LED-owych, z uwagi na inny sposób ich zapalania – ruch elektronów • żywotność przeciętnego systemu diod jest wg badań o minimum 10-11 lat dłuższa, niż przy żarówce energooszczędnej • ogromna gama kolorystyczna żarówek LED • odporność na wstrząsy, czy wysoką temperaturę • LED-y są dziesięciokrotnie bardziej oszczędne, niż zwykłe żarówki • częstotliwość włączania lub wyłączania światła, pozostaje bez wpływu na emisję

W jaki sposób dbać o przyjazne żarówki LED

Nic z natury nie jest doskonałe, jeśli o to nie zadbamy. Podobnie z żarówkami LED, wymagają także odpowiedniego traktowania, by mogły nam służyć przez długie lata. Warto wiedzieć, że przy częstym występowaniu skoków napięcia, należy w przypadku oświetlenia LED-owego zapewnić sobie zasilacze niskonapięciowe, aby diody nie uległy zniszczeniu w przypadku skoków.

Jak najczęściej adoptuje się LED-y w domu

Jeśli wyobrażamy sobie, że żarówki LED-owe sprowadzają się do jednego, najprostszego, kulistego kształtu, to błąd. Mnogość kształtów i wzorów pozwala na dopasowanie ich do naszych wyobrażeń o wymarzonym oświetleniu w domu. I tym samym np. na pstryki.pl znajdziemy odpowiednie LED-y do kinkietów, lampek biurkowych, oświetlenia do sypialni, czy systemu górnego światła. Znajdziemy rozwiązania w postaci oświetlenia punktowego, idealnego do czytania, czy reflektorów, które znajdują zastosowanie w dużych pomieszczeniach i poza nimi.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 50 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
Fajne klosze, b. dobrze zabezpieczone w transporcie, wysyłka szybciej niż deklarowana. Polecam!
2023-07-04
Szybka dostawa i super produkt.
pixel