Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Głośniki, słuchawki oraz oświetlenie – na home office ma znaczenie.

2017-11-15
Głośniki, słuchawki oraz oświetlenie – na home office ma znaczenie.
Głośniki, słuchawki oraz oświetlenie – na home office ma znaczenie.
Jeszcze przed pandemią COVID-19, tylko część z nas miała szansę przekonać się o tym, jak wygląda praca na tzw. home office. Jednakże to właśnie miniony rok, czas który zdominował wirus, jednocześnie wywracając do góry nogami nasze życie zawodowe i prywatne, zmusił nas w pewien sposób do refleksji na temat komfortu pracy zawodowej, wykonywanej w domu. Czy świadomie zorganizowaliśmy sobie przestrzeń i co można w tym zakresie jeszcze poprawić?
Wygodny dress code, to nie wszystko
Jeśli praca zawodowa z domu była wykonywana dłużej, niż miesiąc, to zapewne zorientowaliśmy się, że wygodne ubranie, to nie wszystko, o co powinniśmy zadbać. Zarówno praca, jak i nauka w warunkach domowych wymaga od nas przygotowania sobie realnej przestrzeni do pracy, choćby małej, ale jednak odrębnej. W takim miejscu możemy zorganizować sobie profesjonale warunki, które tylko pozytywnie mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności i jakości naszej pracy czy nauki. A o czym mowa? Zobaczmy niżej.
Głośniki, pierwszy stopień do lepszego zrozumienia rozmówcy
Z pewnością nie raz zdarzyło nam się uczestniczyć w spotkaniu online w ciągu minionego roku. Na takim spotkaniu bywa, że nie mamy tylko jednego rozmówcy –bywa, że jest kilku lub nawet kilkunastu. Biorąc pod uwagę, że każdy jest różny, ma inny sprzęt, także swoją osobistą siłę przebicia w rozmowie (mniejszą lub większą), zdarza się, że nie wszystko możemy dokładnie usłyszeć. Chaos, choćby chwilowy jest nieodłącznym elementem spotkań face to face zespołu. A w przypadku spotkań wirtualnych, mamy realną szansę, by części kwestii po prostu nie usłyszeć. Zadbajmy zatem o to, by wyposażyć swoje domowe biuro w odpowiedniej jakości głośniki, które w połączeniu z naszym sprzętem sprawdzą się doskonale i bez niepokoju wsłuchamy się w szczegóły ważnej konferencji, webinarium czy cyklicznego spotkania z naszym zespołem lub szefem.
Słuchawki, Twój przyjaciel byś usłyszał, to czego potrzebujesz
Z pewnością nie raz, nie dwa zdarzyło Ci się szukać miejsca w domu czy mieszkaniu, by z dala od rodziny i dzieci móc wysłuchać ważnego szkolenia lub uczestniczyć w spotkaniu biznesowym. Pomyśl, o ile bardziej komfortowo mógłbyś spełniać swoje zadania zawodowe na home office lub słuchać wykładu, mając odpowiednio dobrane słuchawki. Taki sprzęt znajdziesz na psrtryki.pl, w miejscu, gdzie możesz podjąć wybór pośród najlepszego asortymentu. Komfort pracy – słuchania, gdy za ścianą „szaleją” dzieci lub rodzina głośniej ogląda ulubiony serial jest nie do porównania, kiedy masz pod ręką właściwe słuchawki do codziennej pracy. Wystarczy skonfigurować je ze swoim komputerem lub smartfonem i odsłuchasz wszysto, co ważne i niezbędne do realizacji Twoich codziennych obowiązków.
Oświetlenie – raport lub zadanie, pisz pod dobrą żarówką
Każdemu z nas pewnie kiedyś zdarzyło się przygotowywać do egzaminów z książkami na kolanie, z na wpół włączonym światłem lub przy kuchennej żarówce –to już wspomnienie. Dziś, nie tylko na home office, ale generalnie, gdy zabieramy pracę do domu lub przygotowujemy ważną prezentację, pamiętajmy, że dobre oświetlenie, które nam towarzyszy, poprawi komfort naszej pracy. Ponadto właściwie dobrane żarówki do miejsc pracy w domowych pieleszach, zadbają o nasze oczy, które przy sztucznym świetle o wiele szybciej się męczą, o czym mamy szansę bardzo szybko się przekonać. Nie musimy od razu decydować się na oświetlenie LED-owe (choć to byłoby najlepsze), które nie emituje żadnych drgań ani promieniowania UV. Ale zacznijmy, chociażby od dobrej energooszczędnej, mocnej żarówki, przeznaczonej do lampy lub lampki na naszym biurku, czy w miejscu, gdzie pracujemy wieczorami. Właściwie doświetlona przestrzeń pozwoli nam łatwiej skupiać myśli i koncentrować się na wykonaniu niezbędnego zadania, czy zagłębieniu się w ważny raport lub zestawienie na kolejny dzień. Efekty ergonomicznego przygotowania miejsca do pracy, czy nauki w trybie domowym pojawią się bardzo szybko. Dobre oświetlenie i sprzęt do słuchania i nagłaśniania jest podstawą trybu home office, jeśli chcemy swoje zadania wykonywać efektywnie i nie tracić przy tym zdrowia i kondycji.
Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 50 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-21
ok
2023-07-25
Super obsługa i szybka wysyłka! Polecam :)
pixel