Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gniazdko i włącznik w drewnianej oprawie? Naturalnie.

2018-01-02
Gniazdko i włącznik w drewnianej oprawie? Naturalnie.

Co wspólnego ma włącznik i gniazdko z ekologią?

XXI wiek, to czas, kiedy coraz mocniej zdajemy sobie sprawę, że bez świadomego dbania i poszanowania środowiska, nie mamy szans na bezpieczne, zdrowe życie. Nie trzeba radykalnie zmieniać swoich przyzwyczajeń. Wystarczy zacząć od małych kroków już we własnym mieszkaniu, np. od wyboru odpowiedniego włącznika czy gniazdka.

 

Nowe trendy nie tylko modne, ale i sprzyjające ekologii

Jeśli urządzacie lub będziecie urządzać mieszkanie lub biuro, warto pochylić się nad tym, co na rynku jest obecnie na topie, a przy okazji może mieć bezpośredni wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Wiedząc, jak bardzo nowoczesne technologie przewracają nasz świat do góry nogami, co wiąże się ze sporym zużyciem energii elektrycznej, trzeba dokonywać świadomych wyborów również w zakresie aranżacji wnętrz. Jej ważną część w tym zakresie stanowią gniazdka i włączniki. Projektowane dziś rozwiązania pozwalają oszczędzać energię i są często tworzone z materiałów proekologicznych, a to dość istotne w erze zdominowanej przez wszystko, co jest tzw. tech. Jeśli jeszcze nie wiesz, jakich gniazdek, czy włączników szukać, by prowadzić ekologiczny tryb życia i pracy, podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Gniazdko i włącznik w drewnianej oprawie? Naturalnie.

Ilość plastiku, a co za tym idzie, uwalnianych zanieczyszczeń przy produkcji wszelkich produktów z tego materiału możesz ograniczyć w swoim życiu, nawet od jutra. Urządzając mieszkanie lub dom, zwróć uwagę, jak wiele włączników światła i gniazdek masz w swojej przestrzeni. O ile przyjemniej możesz funkcjonować, gdy wokół tych niezbędnych systemów pojawią się oprawy z naturalnych materiałów. Od kilku sezonów na szczycie popularności są oprawy z drewna, które w sposób naturalny ocieplają wnętrza, niwelując obecność plastiku, który zwykle był montowany wokół systemów włączników i gniazdek. Takie rozwiązania pozwalają na spójność z planowaną aranżacją wnętrza pod kątem kolorystycznym, materiałowym (dostępna jest bardzo szeroka gama barw i odcieni drewna, co pozwala dobrać oprawy idealnie do naszych potrzeb) i użytkowym.

Wzornictwo i funkcjonalność włączników, a ekologia

Dzisiejsze włączniki potrafią stanowić swoiste, odrębne dzieła sztuki. Jeśli połączymy ich funkcjonalność i możliwości technologiczne z materiałami, z których mogą być wykonane, to spełnią kilka ról jednocześnie. Wybierając kamień, ceramikę a nawet skórę, zadbamy o podkreślenie wyjątkowości wnętrza, które chcemy stworzyć. Dzięki temu nikomu nie umknie, że tak prozaiczny produkt, jak włącznik może być swoistą biżuterią na ścianie. Ogromnym atutem takich rozwiązań jest łatwość konserwacji, co wprost przełoży się na dużo mniejsze zużycie środków czystości, a tym samym ilość chemii w naszym życiu. A jeśli dołożymy do tego przemyślane rozwiązania technologiczne, to inteligentnie zaprojektowane włączniki i tzw. sensory pozwolą m.in. na odpowiednie sterowanie nagłośnieniem, czy ogrzewaniem w pomieszczeniach. A ponadto będą wspierać w optymalnym zużywaniu energii elektrycznej, niezbędnej do oświetlenia pomieszczeń, w których przebywamy. Dzięki świadomym decyzjom, mamy realny wpływ na dbałość o środowisko naturalne.

Gniazda i gniazdka – czy wiesz, czego potrzebujesz

Planując rozmieszczenie gniazd i gniazdek w naszym domu, weźmy pod uwagę ich przeznaczenie. Zaprojektujmy wykończenia w taki sposób, by służyły naszym potrzebom, także tym przyszłym np. gniazdo z wejściem HDMI, czy USB w sypialni pod montaż telewizora na przyszłość, może okazać się niezbędne. O wiele łatwiej i oszczędniej będzie wówczas skorzystać z przygotowanego wejścia, niż projektować łączniki, by doprowadzić gniazdo tam, gdzie chcemy. Decydując o wyborze gniazdek, powinniśmy wybierać te, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mają np. wmontowane systemy wi-fi, czy porty USB, które pozwalają na bardzo szybkie ładowanie urządzeń, co jednocześnie oszczędza zużycie energii i tym samym zmniejsza ilość zanieczyszczeń uwalnianych do atmosfery. Ciekawość w poszukiwaniu dobrych i ekologicznych rozwiązań, zawsze zaprowadzi nas na dobre tory, a wybór produktów i systemów możemy znaleźć na pstryki.pl, serwisie, który ma bardzo szeroki asortyment w tym zakresie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 50 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-28
Super
2023-06-19
Szybka, bezproblemowa realizacja zamówienia i rewelacyjna cena. Polecam.
pixel