Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak działa oprawa schodowa 230v z czujnikiem ruchu?

2022-09-22
Jak działa oprawa schodowa 230v z czujnikiem ruchu?

Podążając za nowoczesnymi kierunkami w wykończeniu i wyposażeniu wnętrz naszych domów i  mieszkań, docieramy do niezwykle popularnego elementu, jakim niewątpliwie stała się oprawa schodowa 230v z czujnikiem ruchu. Dlaczego oświetlenie schodowe stało się tak dizajnerskim trendem? O tej kwestii opowiadamy w poniższym materiale.

 

 

Oświetlenie schodowe – czy jest w ogóle potrzebne?

Już mało który posiadacz schodów stawia sobie to pytanie. Oświetlenie stało się tak nieodłącznym elementem wykończenia wnętrza (którego częścią są schody), jak panele czy glazura na podłodze. Natomiast nasuwają się inne pytania. Jakie oświetlenie dobrać? Czy wybrać włącznik ręczny? A może ciekawszym rozwiązaniem będzie oprawa schodowa 230v z czujnikiem ruchu? Osobiście rekomendujemy wspomnianą oprawę.

Zalety oprawy schodowej

Decydując się na oprawę schodową 230v z czujnikiem ruchu, mamy po swojej stronie poniższe atuty:

▪ Bezpieczeństwo wewnątrz – lampa z czujnikiem uruchomi się zawsze, gdy system wyczuje ruch w  określonym obszarze. Zapewni to każdorazowo bezpieczeństwo domownikom (lub mieszkańcom wspólnego domu, bloku z klatką schodową).

▪ Bezpieczeństwo na zewnątrz – pamiętajmy, że światło na zewnątrz domu, uruchomione po zmroku w momencie wykrycia ruchu, może nas uchronić przed obecnością niepożądanych osób na naszej działce, pod domem – a w efekcie w domu. Prewencyjne działanie uruchamianego światła, z pewnością podniesie  bezpieczeństwo naszego domostwa przed ewentualnymi, niechcianymi  próbami wejścia na prywatny teren – od razu zostanie zauważone, tym samym zniechęcając zapędy.

▪ Oszczędność energii – o ile w domu czy mieszkaniu z antresolą jeszcze możemy pamiętać o tym, by światło przy schodach włączać i wyłączać, to już w budynkach wielorodzinnych takich nawyków mieszkańcy nie mają. Każdy ma odruch by włączyć światło na klatce schodowej, by bezpiecznie dotrzeć do swojego mieszkania, ale czy pamięta by je wyłączyć? Przy dzisiejszych stawkach za energię elektryczną, za późno na naukę nawyków, lepiej zastosować oprawę schodową 230v z czujnikiem ruchu.

▪ Wygoda – wspomniane wyżej nawyki, kłócą się z naturą ludzką, bo wymagają wysiłku intelektualnego – pamiętania o drobnych szczegółach. Oprawa schodowa w prosty sposób wyręcza nas tym. Działa automatycznie wówczas, kiedy jest potrzeba wejścia lub zejścia ze schodów –  nasza aktywność uruchamia lampę, która oświetli schody w tym czasie, by następnie, również wyłączyć się z  automatu.

▪  Wielofunkcyjność – oprawa schodowa 230v z czujnikiem ruchu, może znaleźć zastosowanie również poza domem i klatką schodową, czy korytarzem. Świetnie sprawdzi się na fasadzie budynku, czy w ogrodowych altanach, gdzie spędzamy czas w letnie wieczory, a także przy pomieszczeniach lub budynkach gospodarczych (w pobliżu domu), do których wchodzimy po zmroku.

Jak dobrać oprawę schodową 230V z czujnikiem ruchu?

Wszystko zależy od naszego wnętrza. Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorów i dizajnu opraw schodowych 230v z czujnikiem ruchu. Mamy szansę wybrać spośród wielu ergonomicznych kształtów, które harmonijnie wpiszą się w miejsce dla nich przeznaczone. Wybór zależy od naszych upodobań i tego, jak chcemy ją dopasować do pozostałych elementów wykończenia naszych schodów. Warto dopytać w sklepie o wzornik i modele, aby być zadowolonym z ostatecznie podjętej decyzji.

O czym pamiętać, decydując się  na oprawę schodową?

Wybierając oprawę schodową 230v z czujnikiem ruchu, należy pamiętać by kupować takie rozwiązania tylko u sprawdzonych dostawców. Np. w rekomendowanych przez klientów e-sklepach, które zapracowały na swoje dobre opinie, rzetelną wiedzą i doskonałą obsługą. Wówczas chcąc mieć takie oprawy w swoim domu, możemy liczyć nie tylko na profesjonalne doradztwo, ale także na wysokiej jakości produkty. W końcu oszczędzić można nie tylko na samym rozwiązaniu, które w perspektywie czasu wpłynie pozytywnie na nasz budżet,  ale także na optymalnie wybranym (pod względem cenowym) produkcie. Zajrzyjcie tutaj.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 49 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-18
polecam
2023-10-03
Super szybka dostawa Towar zgodny z zamówieniem POLECAM!
pixel