Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowoczesne oświetlenie ogrodu

2023-06-02
Nowoczesne oświetlenie ogrodu

Przemyślane oświetlenie ogrodu

Zanim przystąpimy do wyboru odpowiedniego oświetlenia by stworzyć wymarzony, nowoczesny ogród, powinniśmy przemyśleć całą jego strukturę i możliwości, jakie nam daje. Fundamentalne jest nakreślenie projektu, w którym miejscu będzie strefa wypoczynkowa, gdzie pojawią się rośliny, zadrzewienia, czy skałki z krzewami, a może nawet oczko wodne, czy plac zabaw dla dzieci i bardzo ważna komunikacja, czyli ścieżki, dróżki etc. To wszystko jest niezbędne by móc oszacować koszty odpowiednio dobranego do tych stref, nowoczesnego oświetlenia ogrodu.

 

Dobry wybór oświetlenia w ogrodzie, to nie tylko komfort wypoczynku

Odpowiednio dobrane oświetlenie, to nie tylko bezpieczeństwo podczas naszej nieobecności (reflektory i lampy na czujnik ruchu), ale komfort poruszania się po zaplanowanym ogrodzie i przyjemność spędzania w nim czasu zarówno w letnie, jak i chłodniejsze wieczory. Ponadto ciekawie podkreślona elementami świetlnymi elewacja, doda uroku również naszemu przydomowemu otoczeniu. Warto zajrzeć i poszukać inspiracji w internetowych serwisach związanych z urządzaniem domów i ogrodów, a z pewnością znajdziemy tam mnóstwo pomysłów, które będziemy mogli zaszczepić w naszym ogrodzie. Niezależnie od jego wielkości, możemy na każdej takiej zielonej przestrzeni, stworzyć coś arcyciekawego, wybierając nowoczesne oświetlenie. I co najważniejsze, właściwie dobrane oświetlenie pozwala w sposób oszczędny z niego korzystać. Z uwagi na rosnące koszty energii, to niezwykle istotne przy wyborze.

Nowoczesne oświetlenie, jak je wybrać?

Kiedy zaplanujemy naszą ogrodową przestrzeń i już doskonale wiemy, które strefy doświetlimy, powinniśmy zrobić odpowiednie rozeznanie w produktach oświetleniowych. Dobrym i  pozwalającym oszczędzić czas pomysłem jest korzystanie z e-sklepów, oferujących szereg rozwiązań oświetleniowych. Przy okazji, niezastąpionym atutem takich miejsc w sieci są opinie klientów, a zatem bezpośrednio zetkniemy się z wrażeniami i doświadczeniami, jakimi dzielą się klienci, którzy wybrali konkretne oświetlenie. To niezaprzeczalny atut, zwłaszcza dla tych niezdecydowanych, potrzebujących potwierdzenia od innych, co się sprawdza, jak funkcjonuje w praktyce – już w ogrodzie.

Rodzaje nowoczesnego oświetlenia ogrodowego  

Wybór oświetlenia, często potrafi przyprawić o zawrót głowy, a ograniczyć nas może tylko wyobraźnia, budżet i powierzchnia ogrodu, rzecz jasna. Planując aranżację ogrodu możemy wybierać spośród produktów, takich jak m.in.: - lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu – doskonałe przy wejściach do ogrodu, a także w miejscach, które wymagają okresowego doświetlenia - słupki oświetleniowe – idealnie sprawdzą się przy ścieżkach i ciągach komunikacyjnych np. wokół domu - lampy najazdowe LED i halogenowe – przeznaczone do wkomponowania w podłoże, świetlnie sprawdzą się na podjazdach i w miejscach utwardzonych - reflektory zewnętrzne – np. z czujnikiem ruchu, podnoszące bezpieczeństwo otoczenia domu, podczas nieobecności domowników - kinkiety zewnętrzne – idealne do umieszczenia na elewacji domu, doświetlające ogród - lampy solarne – wyeksponowane w tych miejscach ogrodu, w których będzie największe nasłonecznienie np. do oświetlenia niższej roślinności czy form skalnych, uformowanych w ogrodzie - latarnie ogrodowe, lampy ogrodowe stojące – z przeznaczeniem do miejsc przy strefie wypoczynkowej - dedykowane oświetlenie tarasu i altan – szereg rozwiązań, które można zastosować nawet przy najbardziej designerskich aranżacjach tarasów - oświetlenia oczek wodnych i fontann Możliwości nowoczesnego oświetlenia ogrodu, jak widać są niezwykle różnorodne. Warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i  energooszczędność, która jest dziś tak ważna w każdym domu.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 50 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-29
TOWAR W DUŻEJ ILOŚCI ALE NIE MA GO NA STANIE
2023-12-21
ok
pixel